Hurja säästö kotimaassa: Uusi palvelu vertailee matkalippujen hintoja

klo 13:09 | 5.6.2015
Bussi vai juna? Kotimaan linjaliikenteen hinnat ja aikataulut on nähtävissä nyt yhden verkkosivuston alla.Lue koko juttu
Bussi vai juna? Kotimaan linjaliikenteen hinnat ja aikataulut on nähtävissä nyt yhden verkkosivuston alla.Lue koko juttu
Ladataan...
Erinomaista palvelua ja hienoa,että hintoja voi vertailla,mutta kimppakyydit taitavat sittenkin tulla halvimmiksi ja vielä ovelta-ovelle matkatavaroineen:)
En taitaisi kehdata kaverille antaa vain 2 e bensarahaa Turusta Helsinkiin (matka Onnibussilla halvimmillaan). Mutta riippuu tietysti kaverista ja tilanteesta, matkan voi ehkä korvata vastapalveluksellakin.
Itse pidän bussikyytiä turvallisempana kuin henkilöautossa matkaamista, kun harvemmin henkilöautoob istahdan. Meillä kun ei ole koskaan ollut autoa, luotan ammattikuskin taitoihin (pakostakin).