Vierailija

Rajat auki, halpaa työvoimaa köyhistä naapurimaista.  Kotimaiset kortistoon verorahoilla nuokkumaan.

Mamut seuraavaksi, se karmea työvoimapula.  Nyt niitä asutetaan ja ruokitaan yli 20 000 henkilöä.  Luku on ilmeisesti isompi kun tuntee peittelypolitiikan.

Heitä on koulutettu  ja sopeutettu  sadoilla miljoonilla.  Kielitaito ei tartu kolmessa vuodessa, joten paljon tarvii tukihenkilöitä.  Käytännössä  työt ei onnistu, kulttuurierot liian suuret.

Eli täysin typerä työvoiman paikkaus. Kun suomesta lähtee avustajia kaivon tekoon niin aika alkeellista on afrikassa.

Sopeutuminen  ei todeutu  kun täällä syntyneet karkaa kotimaahan sotimaan ilmeisesti uskonnon takia.  Heillä on suomen passit  mitkä menettävät arvostustaan nopeasti. Kohta olemme  "terroristi" valtio muille maille.

Kommentit (10)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
kirsikankukka55

Osaatpa maalata melkoisia uhkakuvia. Ehkä kriittisyys olisi paikallaan noiden uhkakuvien piirtelyssäkin.

Uhkakuvat on toteutuneet  työvoimapolitiikassa täysin ( 100%)  

Nyt tuo passipolitiikka menee huonoksi mikä on paha asia kun suomalainen passi on ollut turvallisen maineessa

Asiaa siinä aloituksessa toki on, mutta jos heittelee tuollaisia väitteitä, voisi tempaista muutaman tilaston väitteensä tueksi. Terroristivaltioksi tarvitaan ehkä hieman enemmän kuin pari sotimaan lähtenyttä Suomen passin omaavaa

Ei sillee kiinnosta mutta kyllä jenkkilän lentoasemilla sitten huomaa.  Jo nytten vaativat ylimääräisiä  ja kiristymään päin on turvallisuusvartioiti.

Linkityksistä on tullut toruja. Joten en niitä lähettele. Googlella voi kysäistä jos kiinnostaa.

Tarkoitus ei ole maalata uhkakuvia mutta liian pehmo kirjoittelu  hukkaa aiheen.

 

Ahaa, että pehmoilu ja mummojen jutut sikseen ja nyt jyrää kovemmat aiheet  ja etenkin näin perjantaina että riittää riitaa viikonlopuksi.

PS. Jenkkilän turvallisuustarkastukset ja vaatimukset ovat olleet jo vuosia sitten tiukat ja tavallisen ihmisen silmään oudoltakin tuntuvat.  Vuosia sitten jo piti antaa matkastaan tarkka selonteko sekä vakuutus ettei aio tulla terroriaikeissa eikä ole yhteyksiä terroristeihin tms. Ei ole siis mitään uutta.

Eduskunnan tulisi ratkaista ulkomaalaiskysymys laakista näin:

Suomi sitoutuu rajoittamattomaan ja alkuperämaasta riippumattomaan maahanmuuttajapolitiikkaan. Ainoa ehto on, että muuttajat ovat saaneet Ruotsin kansalaisuuden.  Mennään ihan EU-sääntöjä noudattaen.

Monet valtiot  jo potkii väkisin ulos  mutta suomi on rikas, täällä voidaan elättää kepeästi miljoona joutilasta.

Ainoa ehto on että raiskauksista ei uutisoida.

Vierailija

PS. Jenkkilän turvallisuustarkastukset ja vaatimukset ovat olleet jo vuosia sitten tiukat ja tavallisen ihmisen silmään oudoltakin tuntuvat.  Vuosia sitten jo piti antaa matkastaan tarkka selonteko sekä vakuutus ettei aio tulla terroriaikeissa eikä ole yhteyksiä terroristeihin tms. Ei ole siis mitään uutta.

Kyllä kyllä. Mutta ensalkuun Suomi ei ollut listalla.  Onhan he noita lähi-idän ihmeitä vahtinu pitkään.   Monethan niistä tulijoista  kulki muiden valtioiden kautta että pääsivät läpi.

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat