Kommentit (3)

Ihan jees, että hyväntekeväisyyttä harjoitetaan vaan ihmetyttää tämä konsertin nimi Vanhuus rokkaa ja esiintyjäkaarti.Esiintyjät A.Wiskari ja S.Saari suht nuorta polvea, Hurmerinnan pariskunta ja H.Lindgren siinä ja siinä, kuudenkympin tietämillä. Kenenkään näistä en katso edustavan rokkareita ja balettitanssija J.Uotinen on kaikkea muuta. En ihmettele, että yksi konsertti jo peruttiin. Sorry, tämä ei ole ainakaan minulle.

Yks rokkarivanhus vaan

Paremmin olisivat sopineet vaikkapa Raittisen veljekset ja esimerkiksi Elviksen musiikki. Niitä hyviä Elvis-imitaattoreitakin meiltä löytyy.

Ehkä tuolla rokkaamisella tarkoitettiin jotain yleisempää nuorekkuutta, elämänhalua, positiivisuutta.

Vähän harhaanjohtava nimi konserttisarjalle kyllä. Olen menossa, kun ilmaiseksi pääsen. Tosin eivät esiintyjät ole minulle ennestään kovinkaan tuttuja, vain minet ovat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat