klo 16:21 | 31.8.2015
..kun hyvätkin ketjut lukitaan. Nyt viimeksi tuo "mitä arvostat muissa ihmisissä". ei pääse edes sanottavaansa sanomaan, kun häiriköitten takia ketju on jo lukossa. Krrrr. Huomenna on syyskuun eka päivä, mahtaako tähän systeemiin tulla muutosta? vai turhaanko Sanoma uudistukseen rahojaan syytää, ei kai se ihan ilmaista ole?
Sivut
Epäilen hieman. Virhe on toisaalla, siinä mielessä ketjun pohjakuviota on turha vaihtaa.
Mutta muistan tuon Finnairin / Aurinkomatkojen sivuston "Paikka aurinkossa" oli hieno asiallinen kokonaisuus mutta niin vain ajettiin alas.
Pistää ihmetyttään että onko ihmiset tosi tyhmiä elleivät virhettä huomaa. Huomenna tämä ehkä selviää. Jos sama melu jatkuu niin Moikkis
Taitaa olla suruliputuksen päivä ja paikka. Multa on usko mennyt koko Sanomakonserniin.
Tapahtuiko tuossa aloittajan mainitsemassa ketjussa jotain erityistä, paitsi ettei siellä näytä olevan kuin kolme asiallista, itse asiaan liittyvää kannanottoa...? Muuthan siellä onkin ihan törkykirjoituksi. Joo, saas nähdä mitä huominen tuo tullessaan, jos se uudistus just eka päivänä tuleekaan.
Hyvä aloitus siis häiriköitiin mutta onneksi edes muutama asiallinen kommentti mukana. Nyt tiedämme että häiriköinti jatkuu kun uudistus siunasi sen.
"kova muija" monimerkki ohjaa sivustoa tuolla tavalla. Pommittaa täysin typeriä kommenteja, sitten lukitsee tai poistaa.
Eli siis kuka on tämä saperäinen monimerkki?
Tuo on kohtuutonta liioittelua. Yhtä hyvin koko Suomeen ja omaan elämään. Noinko suhtaudut tärkeämpiinkin asioihin oloissasi. Miksi menettää maltti näin vähästä?
Vähästä? Jos sinulle rienaaminen on ok niin kaikille se ei ole.
Kokeilun tuloksena tuli virheellisesti tähän aloitukseen "nuoli alas". En suinkaan tarkoittanut sellaista.
Tässäkö tämä oli 'uudistus'?? Haistatan tälle pitkän paskan! Entistä sekavampi ja entiseen malliin saa nikittömänä rellestää, mollata ja häiritä.
Terveisin Tämän Ketjun Aloittaja
Nyt ei tätä osaa käyttää kukaan. Ei häiriköt eikä muutkaan
Juuli.
Etkö kummempaa keksi?
Älä unta nää. Mikäs pahan tappais.
No, ei niin. Koko kirjoituspötkö näkyy alusta saakka, eikö viimeisin ekana. Sitäpaitsi hirveän tylsän näköinen..ruutuko tässä pitäs värittää, että jotain väriäkin näkyis. Je epäkäytännöllinenkin vielä. Mullakin pääsi kirosana oikein kunnon pärinän kans.
Piruako se Leena Tanskanenkin muka kyseli mielipiteitä uudistuksesta? Tuskin tälläista kukaan unissaankaan älysi pyytää. Olisitte vain poistaneet peukutukset, nyt nuolet tilalla, ja olisi tullut pakollinen kirjautuminen. Mutta ei. Nyt ovat taas piilossa pensaassa koko sakki.
Hyvin sanot.
On tää tosi tylsä!
Klikkaillaan ja katsellaan,
viikon päästä toista aatellaan.
Kestää elämäs täytty tätä
ja sitä toista varsinkin.
Mutt nyt sanon mä
Hyvää yötä...huomiseen!
Pelkkä kosmeettinen uudistus. Tosin myös toimimaton vielä toistaiseksi, mutta luulen että ylläpito on vistitulvaan jo hukkunut.
Moi!
Jatketaanko valitusta, vai nouseeko sisu edes senverran, että näytät mihin pystyt. Ei kai nyt tämä voi olla mitenkään liian vaikeaa, vaikka on hieman erilaista. Harmaat aivosolut sieltä vanhhudenlevosta käyttöön, kyllä niistä on vielä, vielä on, usko vaan, sinäkin! v.
Sivut