Tervetuloa uuden uutukaisen blogini pariin.
Olen 50 vuoden rajapyykin ylittänyt naisihminen ja asustelen avomieheni Puuhiksen kanssa Helsingissä. Muutimme Espoosta nuoruuteni asuinsijoille kantakaupungin kupeeseen lokakuussa ja alkuihastuksen jälkeenkin jaksamme edelleen intoilla ja innostua uuden kotimme ja sen lähiympäristön mukanaan tuomista ilon aiheista. Epäsäännöllisen säännöllisesti luonamme vierailevat aikuiset lapsemme, minun kaksi tytärtä sekä Puuhiksen kaksi poikaa.
Blogin kirjoittamisen aloitin kolmisen vuotta sitten, jolloin perustin tyyliblogin Style and Jewels, osoitteessa styleandjewels.blogspot.com/. Sinne päivitän pääasiassa asukuvia, jonka lisäksi teen sunnuntaisin viikon huiput –koosteen. Koosteeseen kerään muutamia kivoja ja merkittäviä arkipäivän asioita ja sattumuksia, joista on mukava kertoa muillekin. Tyyliblogin aloittamisen yhteydessä perustin myös lifestyle-blogin. Lifestyle and Meals niminen blogini löytyy osoitteessa lifestyleandmeals.blogspot.com/.
Lifestyle blogini tapaan Arjen autuus tulee sisältämään sepustuksia ruokaan, sisustamiseen, koristeluun, pienimuotoiseen puutarhailuun, tuunailuun ja kaikenlaiseen muuhun kotoiluun liittyen niin kotioloissa kuin maallakin.
Viihtyisiä hetkiä blogini parissa!