Ihmiset Ihmiset Juhan poika katosi mökkireissulla: ”Joka kerta, kun puhelin soi, odotin, että se olisi poikani”
Ihmiset Ihmiset Uraa vaihtanut suosikkilaulaja Päivi Kautto-Niemi, 71: ”Ennen työhaastattelua ajattelin, etten selviä ja varmaan kuolen”
Ihmiset Ihmiset Kalle Heikkinen, 67, lähti töihin merimieskirkkoon. ”Ei minusta ole istumaan kiikkustuolissa”
Henkilökohtaista Henkilökohtaista Sukutilalla asuva Hannu, 63: ”Olen ikkunastani nähnyt, kuinka maaseutu hiljenee”
Ihmiset Ihmiset Eläkkeelle jäänyt murharyhmän päällikkö Tero Haapala: "Teimme vaimon kanssa sopimuksen, että minulla työ menee muun edelle"
Ihmiset Ihmiset Marjatta, 73, ja Alfred, 75, pakenivat ilmastonmuutosta Teksasista Simpeleelle: "Mitä tehdä, kun lämpötila on 40 astetta ja sähköt poikki?"
Ihmiset Ihmiset Suosikkinäyttelijä Ilmari Saarelainen, 78: "Tuntuu ihmeelliseltä ja ikävältä, kun kaverit ympäriltä kuolevat yksi toisensa jälkeen"